Jaki rodzaj tapety wybrać: tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jaki rodzaj tapety wybrać: tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jaki rodzaj tapety wybrać?

Tapeta to wizytówka twojego pomieszczenia. Często przy wyborze kierujesz się jej wyglądem i kolorem. Wygląd tapety jest istotny? Jest, bo wpłynie pozytywnie na twój nastrój. Sprawi ci mnóstwo radości. Nawet zaprosisz rodzinę, żeby pochwaliła efekt końcowy. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? Na gatunek materiału tapety, z którego jest wykonana. Dlaczego? Nie wszystkie gatunki tapet są jednakowe. Koniecznie przeczytaj artykuł o wadach i zaletach. Dowiesz się też do jakich powierzchni je kupić.

 Tapeta papierowa

Jej wady? Łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym. Nie jest odporna na zmywanie i zabrudzenia. Myślisz, jakie ma zalety? Przede wszystkim atrakcyjne ceny. Łatwiej je usuniesz ze ściany. Oferują mnóstwo kolorów i wzorów. Dlatego wybierz je do pomieszczeń z równymi ścianami z gładzią np. pokoju dziennego albo dziecięcego.

Tapeta winylowa

Dlaczego nie kupować? Ze względu na wysoką cenę w sklepach. Ma za to mnóstwo zalet, o których nie wiesz!  Jest odporna na działanie promieni słonecznych. Wyróżnia je doskonała odporność na ścieranie. Możesz szorować jej warstwę preparatami czyszczącymi. Zatem polecamy ci ją do powierzchni łazienkowych i kuchennych.

Tapeta z włókna szklanego

Tapetę z włókna szklanego łatwo nie usuniesz. Jej demontaż jest bardzo czasochłonny. Dalej się zastanawiasz, jaki gatunek tapety wybrać? Właśnie postaw na tapetę z włókna szklanego. Z jakiego powodu? Jest niesamowicie odporna na ścieranie. Nawet wilgoć jej nie uszkodzi! Poza tym pomalujesz ją na dowolny kolor. Więc będzie idealna na ścianę w kuchni lub łazience.

Tapeta natryskowa

Ten typ tapety też ma wady. Zadajesz pytanie: jakie? Zapłacisz do 30 złotych za jeden metr kwadratowy! Oprócz tego sam jej nie nałożysz. Będziesz ci potrzebna pomoc specjalnej firmy. Ale zaczekaj. Ma też swoje zalety! Długo się nią nacieszysz. Jest trwała nawet 10 lat! Ochroni twoją ścianę przed uszkodzeniami. Zamaskuje na niej wszystkie nierówności. Nada się do ścian pomieszczeń, z których często się korzysta np. przychodni, urzędów, przedszkoli i restauracji.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki gatunek tapety wybierzesz. Dopasuj ją do powierzchni, a będziesz zadowolony! Odpowiedni gatunek będzie ci służył na długie lata. Dopasowana do powierzchni ściany szybko nie odpadnie. Życzymy powodzenia na zakupach!

Dodaj komentarz